DOKKUM – Be Quick heeft ook de derde competitiewedstrijd in winst omgezet. Op het (helaas) bijna lege Tolhuispark was het heer en meester tegen de oranjehemden uit Idskenhuizen. Na een ruststand van 5-0 werd het maar liefst 8-0. Be Quick voert nu de ranglijst in 2I aan, samen met Wolvega FC.
Be Quick kwam al vroeg op voorsprong. Scheidsrechter Martin Rozema bestrafte een handsbal en Frits Veenema gaf keeper Marnix Zandstra vanaf de elfmeterstipgeen enkele kans, 1-0. Gert Jan Koopmans kreeg al snel een mogelijkheid op 2-0, maar schoot te zacht in. De gasten kwamen bij een schaarse uitval tot een gevaarlijke situatievoor het doel van Be Quick, maar de bal verdween net naast de paal. Na een kwartier kwam het sterk spelende Be Quick op 2-0. Na een mooie kaats van Rudmer Loonstra schoot Danny Post knap raak in de verre hoek. Nog geen twee minuten later zette Jan Jaap de Boer de thuisclub op 3-0 met een prachtig ingeschoten vrije trap.Be Quick domineerde en VVI besefte dat het een hele zware middag tegemoet ging.
De 4-0 volgde na een mooie assist van Loonstra op de inkomende Veenema, die beheerst raak schoot. Loonstra was ook dichtbij 5-0, maar zijn prima kopbal, na een voorzet van rechts, verdween net naast de paal. VVI liep al vanaf de 3-0 volledig achter de feiten aan en alle geloof in een mogelijk resultaat leek te zijn verdwenen. Na een half uur volgde nog eenkorte opleving. Een goed afstandsschot van Pieter Wijnja verdween net naast het doel van Be Quick keeper Niels Kuperus. Be Quick kwam nogvoor de rust op 5-0. Een bal vanaf rechts kwam voor de voeten van Koopmans, die in één keer doeltreffend uithaalde.
Na de rust ging het team van trainer Mark Bosma voort op de ingeslagen weg. Al na ruim eén minuut was het weer raak. Na een snelle aanval over links bracht Veenema de bal op maat voor het doel en Koopmans schoot de 6-0 binnen. Be Quick bleef aandringen en de honger naar doelpunten was nog niet gestild. Loonstra onderschepte een bal op de rand van de zestien meter en was oog in oog met keeper Zandstra onverbiddelijk, 7-0. De ingevallen Gadze Feenstra schoot namens VVI nog op de binnenkant van de paal. Twintig minuten voor tijd kopte Danny Post de 8-0 in het net na een hoekschop van De Boer. In de laatste tien minuten kreeg Be Quick nog meerdere kansen. Loonstra schoot nog op de paal en Hidde Reitsma miste een goede kans.
Zaterdag speelt Be Quick opnieuw tegen oranjehemden, alleen dan in en tegen Kollum. Een mooie derby in de gemeente Noardeast-Fryslân. Helaas zonder publiek, maar wellicht opnieuw live te volgen via Facebook.
© Verslag : Meindert van der Schaaf.