Basisscholen mogen op 11 mei weer open. Dat maakte het kabinet dinsdagavond bij de persconferentie met premier Rutte bekend. Deze regeling is ook voor het speciale basisonderwijs en de kinderopvang.
Leerlingen zouden om en om les kunnen krijgen, de ene dag de ene helft, de andere dag de andere helft van de klas. Het speciaal basisonderwijs kan volledig open. Middelbare scholen mogen waarschijnlijk 1 juni weer open. Het kabinet neemt hiermee het advies over van het Outbreak Management Team (OMT). Voor andere maatregelen uit de ‘intelligente lockdown’, zoals de sluiting van de horeca, geldt dat ze verlengd worden tot 20 mei.
Geen evenementen tot 1 september
Het kabinet heeft ook bekend gemaakt dat het verbod op evenementen verlengd wordt tot 1 september. Op plekken waar veel mensen bij elkaar zijn, zijn de risico’s op besmetting groot. Dat betekent dat er de hele zomer geen grote festivals gehouden mogen worden. De premier noemde Pinkpop, de Nijmeegse Vierdaagse en Zwarte Cross als voorbeelden die niet kunnen doorgaan. Ook het betaald voetbal ligt tot het eind van de zomer stil. Ook dat is in lijn met het advies van het OMT. Ook verschillende burgemeesters hadden aangedrongen op een langer verbod op evenementen.
Sporten
Kinderen tot en met 12 jaar mogen vanaf 28 april buiten weer in teamverband trainen. Officiële wedstrijden mogen nog niet. Kinderen tussen 13 en 18 jaar krijgen ook meer ruimte om buiten te sporten. Wel op 1,5 meter afstand en ook zonder officiële wedstrijden. Onderlinge potjes kunnen als de sport het toelaat om 1,5 meter afstand te houden. Ook moet iedereen thuis douchen. Gemeenten in Nederland krijgen regie om er met lokale sportclubs naar te kijken.
Geen versoepeling voor contactberoepen
Voor contactberoepen zoals masseur of kapper worden de bestaande maatregelen voorlopig niet versoepeld.
Bezoek verpleeghuizen niet toegestaan
Tot 20 mei blijven verpleeghuizen verboden terrein voor bezoekers in verband met het grote risico op besmetting.