BURGUM – In de jaren tachtig begon Paul Bosgra als vrijwilliger bij de stichting Sociaal Cultureel Werk Burgum. Nu neemt hij afscheid van het bestuur en zijn vrijwilligerswerk. Vanuit de organisatie van stichting Wâldrock kwam de vraag om zitting te nemen in het bestuur van het cultureel werk in Burgum. Luc Tuinstra, presentator van het radioprogramma Op ‘e Hichte keek zaterdag 21 januari met Bosgra terug op deze lange periode.
De eerste jaren zat dit in de boerderij van Kiehool. Het was een tijd waarin zeker muzikaal veel gebeurde. Veel optredens van bands. Zelfs vanuit het buitenland kwamen de artiesten naar Burgum. ‘Ik wie sleutelbeheerder.’ vertelt Bosgra. Uiteindelijk kwamen er klachten van geluidsoverlast van de buurt. Vele weekenden heeft hij gewerkt om de verdieping geluidsdicht te isoleren.
Het was een tijd waarin veel vraag was naar oefenruimtes voor bands. Tegenwoordig hoor je hier niet veel meer over. ‘It wie in oare tiid.’ geeft Bosgra aan. Hij kijkt terug op een mooie tijd als bestuurder en vrijwilliger.
Met oud-vrijwilliger Kees Koudstaal werd gebeld over hun gezamenlijke werk bij de stichting.
Luister hier het hele interview van Luc Tuinstra met Paul Bosgra terug