ANJUM – Op een zon overgoten Kolkenfjild maakten Anjum en Veenhuizen er een hele leuke en open wedstrijd van afgelopen zaterdagmiddag. Genietend van het voorjaarszonnetje zagen (zeker de neutrale) toeschouwers een wedstrijd met kansen over en weer. Dat de thuisclub uiteindelijk aan het langste einde zou trekken daar waren vriend en vijand het na afloop over eens.
Anjum wilde zich herstellen na de kater van Rottevalle. De withemden wilden graag aantonen dat de nederlaag een week eerder onder de noemer” incident” genoteerd kon worden. De gasten uit Veenhuizen kwamen voor de derde keer in een week tijd in actie. Afgelopen dinsdagavond werd in een doelpuntrijk treffen een 4-2 achterstand teniet gedaan. Het werd uiteindelijk 4-4 in de uitwedstrijd tegen ONT. Over veerkracht gesproken, of was deze derde krachtmeting binnen een week net eentje teveel?
Veenhuizen begon overtuigend aan de wedstrijd in Anjum. De 157 toeschouwers waren al direct getuige van een eerste treffer. Een aanvallende combinatie over de rechterflank kwam via diverse spelers terecht bij Jesse Hilverda. Keeper Dijkstra had geen enkele kans op de harde schuiver. De thuisclub gaf in deze fase even niet thuis. Het duurde tot de 19de minuut voordat Anjum een eerste antwoord had op deze vroege en onverwachte achterstand. Johan Boersma onderschepte de bal in de Veenhuizen verdediging. De onderschepping kon op het laatste moment echter teniet gedaan worden door invaller keeper Marc van der Meulen.
Het bleek uitstel van executie. In een tijdsbestek van 7 minuten boog de thuisclub een 0-1 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Gerwin Dijkstra liet een prachtig passje van zijn rechtervoet verdwijnen. Precies op maat richting Jan Tijtsma. Nadat keeper van der Meulen het nakijken had, schoof de Anjum spits de bal in het verlaten doel. Deze stand stond maar kort op het scorebord. Net zo verrassend als het doelpunt vorige week, zo scoorde Arjen Schregardus ook deze keer. Deze keer verdween een corner in één keer in het doel buiten het bereik van de grijpgrage handen van de Veenhuizen keeper. En nog was de koek niet op voor de manschappen van trainer Bos.Enkele minuten later werd Jan Tijtsma onreglementair gestuit binnen de beruchte lijnen. Penalty oordeelde scheidsrechter van der Molen. Jan Tijtsma stuurde vanaf elf meter de sluitpost van Veenhuizen naar de verkeerde hoek. Anjum leidde met 3-1 op het moment dat de leidsman voor de laatste keer de fluit naar de mond bracht tijdens het eerste bedrijf.
Tijdens de tweede helft zagen de toeschouwers eenzelfde wedstrijdbeeld. Het spel golfde op en neer. Tijdens één van deze aanvalsgolven werd Veenhuizen speler Coen Schmidt te fel op de huid gezeten in het Anjumer strafschopgebied van de thuisclub. Scheidsrechter van der Molen wees voor de tweede maal naar de stip. Bram Schmidt zorgde onberispelijk voor de 3-2 tussenstand. Alles was weer mogelijk. Dat het tot in de slotfase 3-2 bleef, was eigenlijk een klein voetbalwonder. Met name de thuisclub kwam diverse keren gevaarlijk door de achterste linie van de gastheren. Maar het werd telkens “krekt net”. Soms stond het vizier niet op scherp, een andere keer zou een tweede penalty voor de Kolkenfjildbewoners zeker niet onterecht zijn geweest. De Anjum voorwaartsen waren moeilijk in bedwang te houden.
In de 78ste minuut leek de wedstrijd beslist. Stephan Overkempe wist met een knappe actie Johan Boersma te bereiken. De inzet van laatstgenoemde, vanaf de rand van het zestienmetergebied was keeper van der Meulen te machtig. Het slotakkoord kwam van de voet van Coen Schmidt. Met een machtige uithaal liet hij Lolke Dijkstra in de 88ste van de wedstrijd kansloos. Het stond 4-3 met ,achteraf, nog vijf minuten te spelen op het scorebord. Even gingen de gedachten terug naar een week eerder in Rottevalle. Gelukkig bleek dit een incident, want in de 4-3 tussenstand kwam in deze sportieve ontmoeting deze keer geen verandering. Zaterdag gaat Anjum op bezoek bij ONT. De aanvang van deze wedstrijd is om 15.00 uur.