ZwemCentrum Kollum brengt nieuwe serie diploma’s voor Speciaal Zwemonderwijs. ZwemCentrum Kollum is een jonge dynamische onderneming die de afgelopen jaren flink gegroeid is. Kwaliteit en persoonlijke aandacht staan bij ZwemCentrum Kollum hoog in het vaandel. Daarom hebben veel ouders bewust gekozen om hun kinderen zwemles te laten volgen in ZwemCentrum Kollum met als eindresultaat het A, B en C diploma.
Niet voor ieder leerling is het haalbaar om het “gewone” A,B,C te halen en vaak resulteert dit in lange trajecten. Om de zwemles voor deze leerlingen ook uitdagend te maken en om het maximale uit elke leerling te halen is besloten om voor deze leerlingen met een nieuwe diplomareeks te gaan werken. In goede samenwerking met de stichting Envoz is er een speciaal programma ontwikkeld voor het speciaal zwemonderwijs met specifieke diploma’s.
De serie bestaat uit drie diploma’s en elk diploma heeft de naam van een vis. Er zit een duidelijke en overzichtelijke opbouw in moeilijkheidsgraad in deze “vissenreeks”. Bij het goudvisdiploma worden zwemoefeningen gedaan met de Swimsafe aan. Bij het maanvisdiploma zijn er twee drijvers uit de Swimsafe verwijderd. Bij het inktvisdiploma zwemt de leerling zonder Swimsafe en misschien zelfs met kleren aan. Per leerling wordt er bekeken wat haalbaar is en voor welke diploma zwemles kan worden gevolgd. Na de vissenreeks is in sommige gevallen mogelijk om door te gaan voor het reguliere A, B en C diploma.
De eerste ronde diplomazwemmen met de nieuwe vissenreeks vindt plaats op zaterdag 6 maart.
ZwemCentrum Kollum biedt ook één op één lessen aan. Hierbij zwemt de leerling individueel met een instructeur. Door deze aandacht is het voor veel leerlingen met gedragsstoornissen of ontwikkelingsstoornissen toch mogelijk om een diploma te halen. Na de intake, waarbij ook gezwommen wordt, worden het leerplan en de aandachtspunten die voor de leerling belangrijk zijn met de ouder besproken. De ouders van de leerlingen die individuele les krijgen worden regelmatig op de hoogte gehouden van de vorderingen d.m.v. een tienminutengesprek met de instructeur.