DE WESTEREEN – ‘Zien drinken, doet drinken.’ dat is het motto van de alcohol actieweek afgelopen week. Dit was het eerste onderwerp van de Weekend Nieuwsshow van zaterdag 12 november. Fryslân is koploper wat betreft het overmatig drinken. Met één actieweek zijn we er daarom niet aldus Harma van der Roest van de GGD Fryslân. “Het zou mooi zijn dat zoveel mogelijk mensen mee doen met dry January en die hele maand geen alcohol drinken.”
Het dorp De Falom maakt zich nog altijd zorgen over de verkeersveiligheid in het dorp. Zo was te horen in een reportage van Auke Wietze Bosma en dorpsbelang. In plaats van de verwachte 600 verkeersbewegingen per dag is het op dit moment het dubbele.
De helft van de schoolgebouwen is toe aan renovatie en nieuwbouw. Dat was in het landelijke nieuws afgelopen week. Voor scholenkoepel ROOBOL in Noordoost Fryslân geldt dat ook. “Het grootste probleem voor de gemeenten is de financiering van deze bouw of verbouw.” zo geeft Willem Wouda van de scholenkoepel aan. Dit komt mede door de grote stijging van de bouwkosten.
Warner Banga heeft het boek Siderius De Granaet van Abe Brouwer vertaald naar het Dokkumers. Het allereerste jeugdboek in het Dokkumers is een succes. De helft van de 400 boeken is al verkocht. Zo gaf Banga in de uitzending aan. De voetbalclub Sc Veenwouden heeft te maken met veel blessures onder de leden. Dit komt mogelijk mede door de al jarenlange slechte situatie van het trainingsveld. Op de lange termijn staat groot onderhoud gepland, maar bestuurslid Mark Lodewijks wil graag dat het probleem nu opgelost wordt. Dit met behulp van vrijwilligers en apparatuur van de gemeente.
Het laatste uur van het programma stond in het teken van literatuur, cultuur en natuur. Op vrijdagavond 18 november is er op meerdere plekken in de regio een verhalenavond. Dit vertelde Els van Elden van Noord Friese bibliotheken. Met directeur Pieter Smit van de Kunstmaand Ameland spraken we over alle kunst en de activiteiten deze maand op het eiland. Na twaalf jaren vrijwilliger heeft DJ Tobias Post vorige week zondagavond zijn laatste programma op de zender gemaakt. Hij werkt voor NPO 3FM. Het mooiste moment vond hij dat hij op de lokale radio zijn eigen muziek mocht presenteren en starten. Het laatste onderwerp in de show was een gesprek met Albert van der Ploeg van de Noardlike Fryske Wâlden over het succes van de Gekraagde Roodstaart in de regio.