Uitslagen Dongeradeelpartij zaalkaatsen Holwerd · Foto('s): Kaatsfederatie Dongeradeel
  Kaatsfederatie Dongeradeel

Uitslagen Dongeradeelpartij zaalkaatsen Holwerd

dinsdag 12 januari 2016

Zaterdag 9 januari organiseerde de kaatsfederatie Dongeradeel hun jaarlijkse zaalkaatspartij in de zaal te Holwerd. De inzet waren de felbegeerde wisselbekers inclusief kransen en ruim bedeelde geldprijzen, de afgelopen jaren ter beschikking gesteld door restaurant Land- en Zeezicht te Holwerd. Aangezien de concurrentie van een aantal resterende sportevenementen bleef de opgave steken op drie parturen bij de dames, zes parturen bij de heren B, en twee parturen bij de heren A.

Na een onderhoudende wedstrijd mochten Heleen de Haan, Jeannet de Graaf en Mynke Hoekstra van k.v. Warber Bliuwe te Morra-Lioessens de kransen in ontvangst nemen bij de dames, nadat zij de winst wisten te pakken tegen Amarins Meindertsma, Femke Meindertsma, Berber-Rinskje van VVV Concordia te Holwerd en Froukje Sipma, Gryte Hoekstra en Metsje Sipma van k.k. it Moat Kinne te Ternaard.

De heren B-klasse kaatsten met zes afdelings-parturen in twee poules. Uit poule een kwam k.v. Thomas Prins uit Paesens-Moddergat, met de kaatsers Siemen Zeilinga, Peter Groen en Willem Elzinga na twee winst partijen als sterkste naar voren. In poule twee wist k.v. Alles aan de hang uit Brantgum met Durk Pieter Hiemstra, Dirk Pieter van der Schaaf en Sjolle van der Schaaf beide partijen te winnen en mocht hierdoor in de finale aantreden tegen de kaatsers uit het tweelingdorp. De finale kende een wedstrijdverloop die op winst uit leek te stevenen voor de kaatsers uit Paesens-Moddergat, echter kenden de heren uit Brantgum na een achterstand van 4-2 een prima eindsprint waardoor zij de partij op 5-5 en 6-4 naar zich toe wisten te trekken.

De heren A kende een opgave van twee afdelingsparturen, hierdoor werd besloten de heren een door-elkaar-loters partij te laten spelen met elke omloop een unieke loting. Na drie gespeelde wedstrijden wist Gerben Hein Wijtsma uit Lioessens al de drie wedstrijden te winnen en mocht de eerste prijs in ontvangst nemen. Gert Anne van der Bos (voorheen Holwerd) te Mantgum had één verliespartij te noteren en had de tweede prijs. Ter afsluiting kaatsten de heren alsnog hun afdelingswedstrijd, waarbij k.v. Warber Bliuwe te Morra-Lioessens (Auke Boomsma, Jelle Jaap Stiemsma, Gerben Hein Wijtsma) na een bovenslag op een ultieme stand van 5-5 6-6 wonnen van VVV Concordia te Holwerd (Douwe Wierstra, Rudolf Soepboer, Gert Anne van der Bos) en de wisselbeker meenamen naar huis.

Na een prachtige kaatsmiddag mocht de prijsuitreiking de avond in de zeer gastvrije kantine van het MFA ‘de Ynset’ worden gehouden waarna het tot laat in de avond nog gezellig mocht blijven. Foto: prijswinnaars heren B namens Alles aan de Hang te Brantgum, van links naar rechts: Durk Pieter Hiemstra, Sjolle van der Schaaf en Dirk Pieter van der Schaaf.

Auteur: Redactie RTVNOF
Heb jij nieuws of een opmerking? Stuur de redactie een WhatsApp.
Stuur je tip, video of foto's naar:
  0511-441202 of   nieuws@rtvnof.nl.

VANDAAG OP DE RADIO

105.0 - 105.8 - 107.0 - 107.3 - 107.8 FM
  • 00:00 - 18:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
  • 18:00 - 19:00
    Lytse Klankjes
    Jikke Wiersma
  • 19:00 - 21:00
    Leafde foar Muzyk
    Klaske Ferwerda
  • 21:00 - 23:00
    De Smachtwacht
    Mark & Frank Spijkers
  • 23:00 - 00:00
    It lûd fan Stêd, Waad en Wâlden
    Non-stop muziek met (regio)nieuws en weer.
© 1989 - 2025 RTVNOF · Contact · Tip de redactie · Ingezonden brieven · Disclaimer · Privacy Statement RTV NOF · Vrijwilliger worden?