Locatie: | Raard |
---|---|
Begin datum: | zaterdag 31 oktober 2015 00:00 |
Bij de familie Talsma in Raard is het al bijna een traditie in oktober. Op het bedrijf met edelherten en melkvee organiseren de eigenaren ook dit jaar weer een open dag. Komende zaterdag 31 oktober is het bedrijf weer te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 op Bannerhuis 6/8. Bezoekers kunnen de edelherten met jongen van dit jaar weer van dichtbij bekijken en genieten van overheerlijke hapjes van het malse hertenvlees.
Tevens zijn er weer proeverijen van verschillende herfstproducten van stoofpotjes tot jam en van ingemaakte vruchten tot puur appelsap. Voor de kinderen is er gelegenheid om eventueel op een pony te rijden of de herten te voeren met wat kastanjes die daarvoor zelf meegebracht mogen worden.Op het bedrijf is ook de nieuwe zogenaamde V-stal te bezichtigen die het afgelopen jaar in gebruik is genomen.
In de stal zijn verschillende nieuwe inzichten in praktijk gebracht zoals een primaire mestscheiding waarbij urine en mest direct in de stal wordt gescheiden, voor de koeien die moeten afkalven is er een speciale afkalfbox en er is een mestschuifsysteem van JOZ in gebruik genomen. Tijdens de open dag presenteren ook vier bedrijven zich die bij de bouw van de stal in het afgelopen jaar betrokken zijn geweest.