Op dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 april worden dit jaar de grote voorspeelavonden van muziekschool Opus 3 gehouden. De avonden, met als thema ‘Don’t worry, be happy’, vinden respectievelijk plaats in MFC De Ynset in Holwerd, De Fontein in Dokkum en MFC Het Spectrum in Burdaard.
Leerlingen van alle leeftijden geven een gevarieerd concert, waarbij de nadruk ligt op ensemblespel. De instrumenten, die onder andere zullen worden bespeeld, zijn de blokfluit, de dwarsfluit, de accordeon, de piano, het keyboard, de hobo,de saxofoon, verschillende koperen blaasinstrumenten, de viool,en het slagwerk. De uitvoeringen beginnen om 19.00 uur.
Op dinsdag 12 april is er tevens een klein Opus 3-concert in De NIje Tille in Marrum. Daar zullen leerlingen van groep vijf en zes van CBS De Aasterage uit Marrum laten horen, wat ze in zes weken tijd van docent Theun van Leijen hebben geleerd op het gebied van koperen blaasinstrumenten.
Medewerking aan het concert (aanvang 19.00 uur) verleent brassband De Eendracht.